2/11/2015

JUST BOOK A TICKET AND FLY!

fot. disney.wikia.com

Za oknem wprawdzie zima w pełni, ale to w zasadzie najlepszy czas, żeby powoli zacząć planować wiosenne i letnie wyjazdy!
Zapewne nie raz zdarzyło się Wam z wypiekami na twarzy i lekka zazdrością słuchać opowieści znajomych, który wydali grosze na bilet lotniczy i polecieli w jakieś fajne miejsce… Na pewno tez niejednokrotnie zastanawialiście się czy bardziej opłaca się  kupić zorganizowaną wycieczkę z biura podróży czy zaplanować ją samemu; czy bardziej opłaca się zarezerwować wyjazd wcześniej czy skorzystać z oferty typu last minute itd.

Planowanie wakacji to temat-rzeka, dlatego dziś skupię się na najważniejszej kwestii: 
poszukiwaniu biletów lotniczych

Każda podróż zaczyna się już w momencie zakupu biletu!


TANIE LOTY – GDZIE I JAK ICH SZUKAĆ?


AZUON!
Najlepszym (sprawdzałam wielokrotnie!) narzędziem do szukania biletów lotniczych po Europie jest Azuon. Pełny dostęp do Azuona jest płatny i kosztuje ok 9EUR/3 miesiące (dłuższe subskrypcje- na 6, 9 lub 12 miesięcy są bardziej opłacalne). Płatność odbywa się poprzez Paypal lub Skirl – za pomocą karty kredytowej. Cena nie jest wygórowana, zważając na fakt, ze przy 3 miesięcznej subskrypcji możecie w zasadzie zaplanować swoje wyjazdy do kona roku i znaleźć naprawdę tanie loty również dla swojej rodziny i znajomych.

JAK TO DZIAŁA?
-płacicie, rejestrujecie się i pobieracie program na swój komputer
- wybieracie skąd i dokąd chcecie lecieć + kiedy – jeżeli nie macie sprecyzowanej daty wylotu i powrotu -po prostu chcecie polecieć „gdzieś” i zapłacić niewiele, wybieracie zakres dat, kiedy podróż ma się odbyć (np. od 1.04.2015 – 30.09.2015)
- opcjonalnie możecie wybrać w jakie dni ma mieć miejsce odlot i w jakie przylot – jeśli ma to dla Was znaczenie, bo np. nie chcecie wykorzystać wielu dni urlopowych albo rezygnować ze szkoły + możecie również wybrać porę dnia, kiedy lot ma się odbyć
- wybieracie ilość dni, która chcecie spędzić na miejscu (min/max)
-decydujecie, czy podroż ma się odbyć z przesiadkami czy bez

Azuon przeszuka wszystkie dostępne połączenia wg Waszych kryteriów i przedstawi szczegółowe wyniki.
I teraz najważniejsze: jeśli znaleźliście interesujące Was połączenia, ale chcielibyście zapłacić mniej- wtedy możecie zdecydować się na „śledzenie ceny” jeśli cena ulegnie zmianie zostaniecie o tym poinformowani droga mailowa. Korzystnie jest śledzić kilka różnych połączeń i po prostu zdecydować się na to, które będzie najtańsze!
Pamiętajcie: im wcześniej zacznie śledzić bilety, tym wiecej macie czasu na znalezienie najtanszego w najdogodniejszym dla Was terminie!
Azuon ma również mnostwo dodatkowych opcji, których nie będę jednak szczegolowo opisywac – zachecam Was do poczytania o tym.


WIZZ DISCOUNT CLUB
Jeżeli Azuon znalazł dla Was tanie połączenie lotnicze za pośrednictwem przewoźnika Wizz Air, to na pewno najtańsza oferta jest skierowana wyłącznie do członków Wizz Discount Club.
Jeżeli chcecie skorzystać z tych cen, nie macie innego wyjścia jak tylko dołączyć do WAC J

Istnieją dwa rodzaje członkostwa, wybór najlepszego zależy od indywidualnych preferencji:

Wersja „STANDARD” kosztuje 139 PLN/rok i obejmuje Ciebie i 1 osobę towarzyszącą:
- gwarantuje minimalna zniżkę w wysokości 45PLN na każdy lot na wszystkie bilety od 99 PLN (nie przysługuje natomiast w przypadku biletów tańszych niż 99 PLN) oraz 23 PLN zniżki na każdą sztukę dużego bagażu podręcznego oraz bagażu rejestrowanego zakupionego online
Przykład:
Dwóch pasażerów, lot w dwie strony, każdy wykupił duży bagaż podręczny
Oszczędność na cenach biletów: 4 x 45 PLN = 180 PLN
Oszczędność na opłatach za bagaż: 4 x 23 PLN = 92 PLN
Oszczędzicie aż: 272 PLN – koszt członkostwa zwrócił się prawie dwukrotnie i to już przy pierwszej rezerwacji J

Wersja „GRUPA” kosztuje 229 PLN/rok i obejmuje Ciebie i max. 5 osób towarzyszących
- gwarantuje minimalna zniżkę w wysokości 45PLN na każdy lot na wszystkie bilety od 99 PLN (nie przysługuje natomiast w przypadku biletów tańszych niż 99 PLN) oraz 23 PLN zniżki na każdą sztukę dużego bagażu podręcznego oraz bagażu rejestrowanego zakupionego online
Przykład:
Czterech pasażerów, lot w dwie strony, dwa bagaże rejestrowane.
Oszczędność na cenach biletów: 8 x 45 PLN = 360 PLN
Oszczędność na opłatach za bagaż: 4 x 23 PLN = 92 PLN
Oszczędzicie aż 452 PLN – koszt członkostwa zwrócił ponad dwukrotnie i to już przy pierwszej rezerwacji!

Niejednokrotnie Wizz Air organizuje akcje promocyjne z dodatkowymi zniżkami jedynie dla klubowiczów (lub w pierwszej kolejności dla nich), o których informuje mailowo.


NEWSLETTER
Polecam Wam RÓWNIEŻ zapisać się do newslettera wszystkich przewoźników, którzy obsługują lotniska niedaleko Waszego miejsca zamieszkania oraz śledzić ich profile na portalach społecznościowych. W ten sposób będziecie w pierwszej kolejności informowani o aktualnie zbliżających się akcjach promocyjnych. Osobiście niejednokrotnie zdecydowałam się na zakup biletów właśnie pod wpływem maila z newslettera albo informacji na Facebooku.Obojętnie w jaki sposób zakupicie bilety: pamiętajcie, żeby za każdym razem zwrócić uwagę na wytyczne dotyczące bagażu. Rozmiary bagażu podręcznego dla Wizz Air i Ryanair znacznie się od siebie różnią – na korzyść tego drugiego. W Ryanair możecie mieć dwie sztuki (mały i większy), a w Wizz Air jedynie jedną sztukę i to znacznie mniejszą. Większy bagaż podręczny jest dodatkowo płatny.

Mam nadzieje, ze dobrnęliście do końca, a mój post chociaż trochę zbliżył Was do upragnionych wakacji.
Podzielcie się koniecznie swoimi sposobami na bilety lotnicze i dajcie znać, czy i Wam udało się coś „upolować”!?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz